Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w Marelli

290 zł brutto – średnio o taką kwotę wzrosną od 1 października wynagrodzenia w firmie Marelli Sosnowiec Polska. Podwyżki wynegocjowała zakładowa „Solidarność” wspólnie z innymi organizacjami związkowymi działającymi w tej spółce.
 
Podwyższenie wynagrodzeń średnio o 290 zł brutto to efekt wzrostu stawek zasadniczych i miesięcznej premii. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez związki i pracodawcę 15 września. – Na wzrost płac załoga czekała ponad pół roku, w końcu się doczekała, ale z wysokości podwyżek nie do końca jesteśmy zadowoleni. Liczyliśmy na więcej i były to uzasadnione oczekiwania. Produkcja idzie pełną parą, 12 godzin dziennie, w soboty i niedziele też. W najbliższych tygodniach przedstawimy pracodawcy postulaty płacowe na przyszły rok i liczymy, że wtedy uda się nam wynegocjować kolejny, wyższy wzrost płac – mówi Aleksander Jacuniak, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. 
 
Jak podkreśla, firma jest producentem lamp do nowych i starych modeli samochodów i podobnie jak inne zakłady motoryzacyjne musiała ograniczyć produkcję ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak ta sytuacja nie trwała długo, już 1 czerwca cała załoga wróciła do pracy. – Cały czas nadrabiamy zaległości, realizujemy stare zamówienia, do których dochodzą nowe zlecenia – dodaje przewodniczący.
 
Rozmowy na temat podwyżek rozpoczęły się w Marelli Sosnowiec Polska na początku lutego, ale pod koniec marca zostały przerwane ze względu na pandemię koronawirusa. O wznowienie negocjacji związki zwróciły się do pracodawcy pod koniec sierpnia. 
 
Marelli Sosnowiec Polska zatrudnia ok. 1,2 tys. osób.
 
aga
źródło foto: pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz