Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w Lasach Państwowych

Od 120 zł do nawet 300 zł brutto – takie  podwyżki płac zasadniczych otrzyma w kwietniu 30 procent pracowników z wszystkich nadleśnictw Lasów Państwowych w całej Polsce. Wysokość podwyżki zależeć będzie od stażu pracy i zajmowanych stanowisk.

Jak informuje Janusz Ziółkowski, przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność, podwyżki w Lasach Państwowych przewidziane są dla każdego pracownika raz na trzy lata.  – Sytuacja finansowa naszej spółki pozwala przyznawać je co roku, ale tylko dla 30 proc. ludzi z każdego nadleśnictwa. W kolejnych dwóch latach podwyżki otrzymują pozostali pracownicy – wyjaśnia przewodniczący.

Dodaje, że takie zasady przyznawania podwyżek w Lasach Państwowych obowiązują już od wielu lat. O ich przestrzeganie dbają związki zawodowe. – Zawsze wspólnie z zarządem uzgadniamy listę pracowników, którym w danym roku podwyżki się należą. Staramy się też o cykliczne awanse dla ludzi – zapewnia Ziółkowski.

Zdaniem Agaty Fedak, przewodniczącej Solidarności w Nadleśnictwie Chrzanów, coroczny wzrost płac dla części pracowników Lasów Państwowych to rozsądne rozwiązanie.  – Finanse naszej spółki mogłyby nie wytrzymać podwyżki dla wszystkich ludzi w jednym roku – podkreśla Agata Fedak.

W całym kraju Lasy Państwowe zatrudniają ponad 20 tys. pracowników.

bea
źródło foto:commons.wikimedia.org/Łukasz Juszczak

 

Dodaj komentarz