Podwyżki w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie

Od 100 do 150 zł netto wzrosną wynagrodzenia pracowników produkcyjnych Huty Cynku w Miasteczku Śląskim. Wyższe wypłaty załoga otrzyma w marcu z wyrównaniem od lutego. Do podwyżki płac, polegającej na podwyższeniu o 5 proc. stawek taryfikatora wynagrodzeń, przekonały pracodawcę zakładowe organizacje związkowe. Wysokość wzrostu wynagrodzeń uzależniona jest od stanowisk pracy oraz jej charakteru.

Związkowcy informują jednak, że podpisane 13 lutego porozumienie w sprawie podwyżek dla pracowników nie kończy rozmów płacowych z pracodawcą. – W trakcie negocjacji zarząd huty wyszedł z propozycją dotyczącą utworzenia dodatkowej premii z zysku. Uzgodniliśmy, że  w marcu  doprecyzujemy jej wysokość za ubiegły rok. Wiadomo już, że premia miałaby zostać wypłacona z wyrównaniem od stycznia – informuje Jan Jelonek, przewodniczący Solidarności w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie.

W ocenie Jelonka załoga jest zadowolona z poziomu podwyżek. – Przy wciąż rosnących kosztach życia ludzie na pewno doceniają ten wzrost płac. Tym bardziej, że ostatnią zbiorową podwyżkę otrzymali w 2009 roku – mówi Jan Jelonek.

Huta Miasteczko Śląskie zatrudnia blisko 700 pracowników. Średnia płaca produkcyjna w zakładzie wynosi niespełna 4 tys. zł brutto.

bea