Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w Akademii Muzycznej

O 10 proc. wzrósł fundusz premiowy dla pracowników Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z ostatnią wypłatą pracownicy uczelni otrzymali też indywidualne podwyżki płac zasadniczych z wyrównaniem od stycznia.

Wzrost wynagrodzeń w Akademii Muzycznej to efekt rządowej ustawy zakładającej w latach 2013-2015 podwyżki płac dla pracowników wyższych szkół publicznych. W tym roku katowicka Akademia Muzyczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 1 mln 832 tys. zł.  Władze uczelni przy akceptacji działających tam związków zawodowych zdecydowały, że przeznaczą je nie tylko na podwyżki dla pracowników, ale też na zwiększenie zakładowego funduszu premiowego.

Iwona Bias, przewodnicząca uczelnianej Solidarności podkreśla, że podwyżki i premie mają indywidualny charakter i uzależnione są m.in. od wiedzy, kwalifikacji, zaangażowania w działalność uczelni oraz umiejętności współpracy w zespole. – Najważniejsze, że dzięki rządowej dotacji udało nam się  pokryć finansowe skutki tegorocznego wzrostu płacy minimalnej.  Z tego cieszymy się najbardziej – mówi Iwona Bias.

Akademia Muzyczna w Katowicach zatrudnia ponad 300 pracowników.

bea
źródło foto:commons.wikimedia.org/MichałBulsa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.