Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki uzależnione od ocen pracy

Od lipca wzrosną płace zasadnicze w spółce Plastic Omnium w Gliwicach. Podwyżki mają charakter uznaniowy. Są uzależnione od wystawianych w skali od 2 do 5 rocznych ocen pracy poszczególnych pracowników. Osoby ocenione na piątkę lub czwórkę otrzymają podwyżki w wysokości 125 zł brutto, a pracownicy z trójkami 100 zł brutto. Najniższy wzrost płac odnotują ci, których praca w minionym roku oceniona została na dwójkę,  m. in. z powodu częstych absencji chorobowych. Dla nich wysokość podwyżek wyznaczana będzie indywidualnie. Takie zapisy zawiera porozumienie z 5 lipca pomiędzy zarządem spółki a zakładową Solidarnością.

Jak informuje Joanna Kaznowska, przewodnicząca zakładowej Solidarności, taki system przyznawania podwyżek obowiązuje w spółce od wielu lat. Jej zdaniem jest sprawiedliwy i motywujący.  – Wspólnie z pracodawcą uznaliśmy, że podwyżki z automatu, takie same dla wszystkich pracowników, są krzywdzące dla ludzi wykonujących swoje obowiązki służbowe z dużym zaangażowaniem. Przyjęliśmy zasadę, że co roku podwyżki dostają wszyscy, ale ich wysokość zależeć będzie od ocen wystawianych są m.in. na podstawie wydajności swojej  pracy, przepracowanej liczby nadgodzin, ilości zwrotów produktów od klientów i absencji chorobowych – wyjaśnia Joanna Kaznowska.

Gliwicka spółka Plastic Omnium zatrudnia ponad 470  pracowników  Zakład produkuje zderzaki i akcesoria samochodowe. Jego właścicielem jest francuski koncern Plastic Omnium.

bg
źródło foto:flickr.com/David Villarreal/CC BY-SA 2.0

 

Dodaj komentarz