Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w Tramwajach Śląskich

25 kwietnia organizacje związkowe działające w Tramwajach Śląskich podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe. Wynagrodzenia zasadnicze w spółce wzrosną średnio o ok. 150 zł brutto na etat. Najwyższe podwyżki dostaną ci pracownicy, którzy zarabiają najmniej.

Jak informuje Antoni Krzęciesa, przewodniczący Solidarności w Tramwajach Śląskich, o ostatecznej wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników będą decydowali kierownicy zakładów wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych. – Będziemy dążyli do tego, żeby pracownicy, którzy zarabiają najmniej, dostali podwyżki wynoszące ponad 200 zł. Naszym celem jest podniesienie najniższych wynagrodzeń oraz niwelowane dysproporcji w zarobkach – mówi szef zakładowej Solidarności.

Podczas rozmów strony ustaliły, że najniższa stawka w firmie nie może być niższa niż 12 zł netto za godzinę. – Są pracownicy, którzy zarabiają ok. 11 zł netto na godzinę i to oni w pierwszej kolejności powinni otrzymać wyższe podwyżki – zaznacza Krzęciesa.

Negocjacje płacowe rozpoczęły się w Tramwajach Śląskich w lutym tego roku. Podpisane 25 kwietnia porozumienie wejdzie w życie 1 czerwca.

Spółka obsługuje 5 miast aglomeracji śląskiej i zatrudnia ok. 1700 osób.

ak
źródło foto: commons.wikimedia.org/MacQtosh

 

Dodaj komentarz