Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w spółce Zamet

O 4 proc. wzrośnie od kwietnia fundusz płac w spółce Zamet Budowa Maszyn w Tarnowskich Górach. Podwyżki wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników uzależnione będą od poziomu ich płac zasadniczych. Nie mogą być jednak niższe niż 100 zł brutto. 20 marca porozumienie w tej w sprawie zawarli z zarządem spółki reprezentanci zakładowej Solidarności.
 
Jak informuje szef komisji zakładowej Andrzej Bałchan, wzrost wynagrodzeń zasadniczych to najważniejszy, ale nie jedyny efekt tego porozumienia. Od 1 marca w zakładzie wprowadzona została comiesięczna premia absencyjna w wysokości 150 zł brutto. – Pracownicy będą ją dostawać za przepracowany cały miesiąc – wyjaśnia przewodniczący. Od kwietnia z 7 do 10 procent wzrośnie również comiesięczna premia uznaniowa. – Także od kwietnia obowiązywać będą też dodatki płacowe dla pracowników przyuczających do pracy nowe osoby. O ich wysokości decydować będzie pracodawca – dodaje Bałchan. Strony uzgodniły też, że rozmowy na temat ewentualnej kolejnej podwyżki płac w tym roku odbędą się, gdy znane będą już wyniki firmy za III kwartał.
 
Tarnogórska spółka Zamet Budowa Maszyn zatrudnia 270 pracowników. Produkuje maszyny i urządzenia, głównie dla branży hutniczej oraz przetwórstwa stali i metali nieżelaznych. Jest również producentem pras do soków.
 
bg
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *