Podwyżki płac w sosnowieckim Zespole Lecznictwa Ambulatoryjnego

Od stycznia wzrosły płace w Zespole Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu. Związki zawodowe działające w tej placówce wynegocjowały dla wszystkich pracowników podwyżki w wysokości 100 zł netto.

Jak mówi przewodniczący Solidarności w sosnowieckim ZLA Zbigniew Sobiesiek, na mocy październikowego rozporządzenia ówczesnego ministra zdrowia Mariana Zembali, które dotyczyło podwyżek tylko dla wybranej grupy pielęgniarek i położnych, wzrost płac objąłby tylko ok. 40 proc. pracowników ZLA. Podwyżek nie dostałaby nawet część pielęgniarek zatrudnionych w placówce. – Pominięte zostałyby m.in. te osoby, które pracują w terenie jako pielęgniarki środowiskowe. Taka sytuacja była nie do zaakceptowania przez organizacje związkowe oraz pracodawcę i prowadziła do skłócenia załogi – mówi Sobiesiek. Jak podkreśla przewodniczący, podwyżki wynegocjowane przez organizacje związkowe otrzymali wszyscy pracownicy ZLA, łącznie z lekarzami.

ZLA w Sosnowcu zatrudnia 400 pracowników.

aga
źródło foto:pixabay.com