Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w RPWiK

O 4 proc. wzrosną płace pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. Wzrost wynagrodzeń w RPWiK to efekt negocjacji prowadzonych od maja z pracodawcą przez zakładowe organizacje związkowe.

– Domagaliśmy się 5-procentowej podwyżki, ale wiadomo, że negocjacje polegają na kompromisach. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się nam wywalczyć, bo przy obecnej sytuacji na rynku pracy i przy obecnej drożyźnie, należy cieszyć się z każdego dodatkowego grosza – mówi Zofia Wódka, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Obowiązujące od 1 sierpnia podwyżki  wypłacone zostaną z wyrównaniem za ubiegły miesiąc. Zgodnie z przyjętymi w zakładzie terminami wypłat pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych wyższe pensje otrzymają do 15 września, a osoby pracujące na stanowiskach nierobotniczych do 27 września.

Ostatnią podwyżkę płac pracownicy zawierciańskiego RPWiK otrzymali w maju ubiegłego roku. Średnia płaca w zakładzie wynosi około 3,2 tys. zł brutto. RPWiK zatrudnia 150 pracowników.

Dodaj komentarz