Podwyżki płac w NKT Cables

Od 50 do ponad 300 zł brutto wyniosą podwyżki płac zasadniczych pracowników spółki NKT Cables w Warszowicach i Knurowie. Wyższe wynagrodzenia trafią na konta pracowników w lutym, z wyrównaniem od stycznia. Poziom wzrostu płac poszczególnych pracowników został uzależniony od ich stawek osobistego zaszeregowania. Najwyższe podwyżki otrzymają osoby z najniższymi płacami zasadniczymi.

Wzrost płac w zakładzie jest efektem kilkumiesięcznych negocjacji pomiędzy pracodawcą a działającymi w zakładzie związkami zawodowymi. W trakcie rozmów związkowcy argumentowali, że zbyt niskie płace w obu zakładach są powodem odejść pracowników. Podkreślali, że większość tych osób znalazła pracę na znacznie lepszych warunkach płacowych w nowo powstałych firmach w gliwickiej podstrefie ekonomicznej. – Nasze argumenty w końcu dotarły do pracodawcy. Wiadomo, że lepiej ludziom dołożyć do wypłaty, niż tracić dobrych pracowników. Za dotychczasowe stawki trudno byłoby mu znaleźć nowych z takimi samymi umiejętnościami – mówi Marek Kosmal, szef zakładowej Solidarności.

W zakładach NKT Cables w Warszowicach i Knurowie pracuje prawie 200 osób. Spółka m.in. produkuje kable i przewody instalacyjne.

bg
źródło foto:pixaby.com