Podwyżki płac w MOSiR w Rybniku

O 218 zł brutto wzrosły stawki osobistego zaszeregowania pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. Podwyżki weszły w życie od 1 stycznia 2016 roku. To efekt porozumienia pomiędzy prezydentem Rybnika a zakładową Solidarnością podpisanego w ubiegłym roku.

Jak podkreślają przedstawiciele związku, to pierwsza od 10 lat znacząca podwyżka w rybnickim MOSiR. Poprzedziły ją kilkumiesięczne, niełatwe negocjacje płacowe z władzami miasta. – Najważniejszy jest jednak ich efekt. Po wielu latach ludzie w końcu dostali całkiem przyzwoite podwyżki. Wprawdzie w ciągu ostatniej dekady Urząd Miasta kilkakrotnie podnosił stawki wynagrodzeń, ale było to związane tylko i wyłącznie ze wzrostem płacy minimalnej – wyjaśnia Mirella Marek, przewodnicząca Solidarności w rybnickim MOSiR.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zatrudnia blisko 130 osób.

bg
źródło foto:pixabay.com