Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w MOPS w Żorach

Od 90 zł do 120 zł brutto wzrosły płace zasadnicze pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach. To efekt starań zakładowej Solidarności, jedynego związku zawodowego działającego w żorskiej placówce. Wyższe płace trafiły na konta pracowników pod koniec lipca.

Jak podkreśla Ewa Wieczorek, przewodnicząca Solidarności w żorskim MOPS, to pierwszy od dwóch lat wzrost płac w ośrodku. – Od dłuższego czasu wykorzystywaliśmy każdą okazję do rozmów na ten temat z  dyrekcją ośrodka  Zdajemy sobie sprawę, że te podwyżki nie są znaczne, ale przecież przeznaczoną na nie pulę pieniędzy trzeba było podzielić na wielu ludzi. Ważne jest jednak to, że wreszcie po dwóch latach podciągnęliśmy ich płace zasadnicze i pozostałe świadczenia wynikające ze stosunku pracy – mówi Ewa Wieczorek.

Dodaje też, że po raz pierwszy wysokość podwyżek nie została uzależniona od stanowisk pracy poszczególnych pracowników, lecz od ich stażu pracy. Długoletni pracownicy otrzymali podwyżki po 120 zł, osoby ze średnim stażem 100 zł, a najkrótszym 90 zł brutto.  – Do tej pory na podwyżkach najwięcej zyskiwali kierownicy, którzy w każdym miesiącu dostają m.in. dodatki funkcyjne. Zależało nam, by teraz wzrost płac najbardziej odczuli nasi długoletni pracownicy – podkreśla przewodnicząca.     

Miejski Ośrodku Pomocy Społecznej w Żorach zatrudnia ponad 100 osób.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.