Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w Maflow

Załoga spółki Maflow w Tychach otrzyma pierwszą podwyżkę wynagrodzeń od trzech lat. To efekt przystąpienia pracowników zakładu do związku zawodowego. W styczniu tego roku zasięgiem swojego działania objęła ich Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność Nexteer Automotive Poland.

Grzegorz Zmuda, przewodniczący Solidarności w Nexteer Automotive Poland podkreśla, że 11 lutego związek skierował pismo do dyrekcji Maflow, w którym zwrócił się o wzrost płac dla wszystkich pracowników tej firmy. Dwa tygodnie później pracodawca poinformował, że zamierza przyznać podwyżkę części załogi, ale o jej wysokości nie rozmawiał ze związkowcami. – Wzrost płac odbieramy jako efekt powstania Solidarności w Maflow. Mamy  nadzieję, że w tej firmie uda się w końcu nawiązać normalny dialog z pracodawcą, przeprowadzić rzeczowe i partnerskie negocjacje, których efektem będzie porozumienie płacowe uwzględniające wszystkich pracowników, a wzrost płac będzie na wyższym poziomie – mówi Grzegorz Zmuda.

Podwyżki wejdą w życie 1 maja. Ich wysokość będzie uzależniona od stażu pracy i wielkości zarobków. Pracownicy, którzy przepracowali w firmie więcej niż 60 miesięcy i zarabiają poniżej 2300 zł brutto, dostaną 200 zł więcej do płacy zasadniczej. Pozostałe osoby ze stażem pracy dłuższym niż 60 miesięcy otrzymają 100 zł brutto. O taką kwotę wzrosną też wynagrodzenia pracowników, którzy przepracowali od 20 do 60 miesięcy.

Maflow należy do Grupy Boryszew. Firma znajduje się w Tyskiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Produkuje m.in. przewody do klimatyzacji w samochodach osobowych i ciężarowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia około tysiąca pracowników.

aga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *