Podwyżki płac w Hucie Cynku „Miasteczko Śląskie”

O 200 zł brutto wzrosły wynagrodzenia zasadnicze wszystkich pracowników Huty Cynku „Miasteczko Śląskie”. Wyższe wypłaty wpłyną na ich konta do 10 maja. Ponadto przedstawiciele „Solidarności” i innych zakładowych organizacji związkowych uzgodnili z pracodawcą wysokość tegorocznej nagrody z okazji Dnia Hutnika.

Jan Jelonek, przewodniczący „Solidarności” w hucie podkreśla, że podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych poskutkuje m.in. na wzrostem miesięcznej premii wynoszącej do 20 proc. stawki podstawowej pracownika. Wyższe będą także m.in. nagrody jubileuszowe i odprawy emerytalno-rentowe. – Jeżeli wyniki ekonomiczne huty za pierwsze półrocze będą dobre, siądziemy do stołu i zaczniemy rozmawiać o kolejnych ruchach płacowych. Może uda się wynegocjować dodatkową nagrodę, ale w tej chwili trudno cokolwiek przewidywać – mówi.

Stronie związkowej udało się też uzgodnić z pracodawcą wysokość nagrody z okazji branżowego święta, która będzie równa wynagrodzeniu zasadniczemu każdego pracownika. – Te pieniądze zostaną wypłacone do 10 maja wraz z wypłatą za kwiecień – podkreśla Jan Jelonek.

Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” zatrudnia ok. 830 osób. Zakład jest producentem wyrobów z cynku i ołowiu.

ak