Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w CMC Poland

Dzięki staraniom „Solidarności” o 300 zł brutto wzrosną wynagrodzenia zasadnicze pracowników CMC Poland. Porozumienie w tej sprawie przedstawiciele „S” podpisali z pracodawcą 28 czerwca, a jego zapisy będą obowiązywały od 1 września.

Jak informuje Henryk Zwolan, przewodniczący „Solidarności” w CMC Poland, obok podwyżki stawek zasadniczych o 40 zł miesięcznie wzrośnie dodatek brygadowy, o 20 zł wyższy będzie dodatek zmianowy. Ponadto wzrost stawek zasadniczych spowoduje podniesienie premii kwartalnej. – To dobre porozumienie, zdecydowana większość pracowników jest zadowolona. Przedstawiliśmy pracodawcy rozsądne propozycje płacowe, czyli takie, które były możliwe do zrealizowania. Jestem zwolennikim kompromisu, a ten można wypracować tylko przy stole negocjacyjnym – mówi Henryk Zwolan. – Sumując podwyżki płac zasadniczych, dodatków, a także podwyżki premii świątecznej i letniej wynikające z wcześniejszych porozumień, wyszło nam, że pracownicy CMC zyskali w tym roku średnio 400 zł miesięcznie – wylicza przewodniczący.

Porozumienia zawarte w CMC Poland w 2012 roku gwarantują coroczny wzrost premii świątecznej i letniej o 200 zł. W tym roku jest to 2,8 tys. zł brutto, a w przyszłym 3 tys. zł brutto. Systematycznie idzie też do góry nagroda wypłacana załodze z okazji branżowego święta, tzw. „mały hutnik”. W maju 2022 roku wyniesie ona 720 zł brutto.

CMC Poland w całym kraju zatrudnia przeszło 2,5 tys. pracowników, z czego około 2 tys. pracuje w Zawierciu. W skład CMC Poland wchodzi huta w Zawierciu, produkująca długie wyroby stalowe, kilkanaście zakładów zajmujących się skupem i recyklingiem złomu oraz kilka zakładów przetwarzających stal.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0