Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w Bombardierze

Podwyżki płac zasadniczych średnio o 3 proc. to najważniejszy zapis porozumienia płacowego podpisanego z pracodawcą przez zakładowe organizacje związkowe w spółce Bombardier Transportation (ZWUS) w Katowicach. Wyższe wynagrodzenia pracownicy firmy otrzymają na początku czerwca, wraz z wypłatą za maj.
 
Andrzej Stachura, przewodniczący Solidarności w katowickim Bombardierze podkreśla, że podwyżka dla poszczególnych pracowników nie może być niższa niż 2 proc. – O rozdysponowaniu pozostałych środków i indywidualnym wzroście płac zdecydują dyrektorzy zakładów. Rozmowy płacowe z przedstawicielami zarządu były bardzo trudne. Staraliśmy się w jak najlepszy sposób rozdysponować tę pulę pieniędzy, którą pracodawca przeznaczył na wzrost płac – mówi Andrzej Stachura. 
 
Podwyżki otrzymała zdecydowana większość pracowników firmy. Wyjątkiem są jedynie te osoby, które zostały przyjęte do Bombardiera w tym roku. – Część z nich została zatrudniona na nieco lepszych warunkach, część podniosła swoje kwalifikacje i otrzymała nowe angaże – wyjaśnia Andrzej Stachura.
 
Bombardier Transportation to kanadyjski koncern działający w branży szynowej. W Polsce prowadzi działalność w Katowicach, Łodzi, Warszawie oraz we Wrocławiu i zatrudnia 1500 osób. W Katowicach, gdzie produkowane są m.in. systemy zabezpieczenia ruchu kolejowego, semafory, szlabany i zwrotnice, zatrudnionych jest ok. 750 pracowników. 
 
aga
 

Dodaj komentarz