Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac i nagrody jubileuszowe w Grammerze

O 240 zł brutto wzrosną od kwietnia wynagrodzenia zasadnicze pracowników spółki Grammer Automotive Polska w Sosnowcu. Warunkiem podwyżki jest co najmniej roczny staż w firmie. Osoby z krótszym stażem dostaną podwyżkę wynoszącą 200 zł brutto. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane o 29 marca. To efekt uzgodnień  pomiędzy kierownictwem spółki a międzyzakładową organizacją NSZZ „Solidarność” w Bitron Poland, która zrzesza w swoich szeregach pracowników Grammera.
Obok wzrostu płac związkowcy z „Solidarności” wynegocjowali dla pracowników Grammera nagrody jubileuszowe. W zależności od stażu pracy wyniosą one od 500 do 1000 zł brutto. Prawo do pierwszej nagrody stażowej pracownik nabędzie po dziesięciu latach pracy w Grammerze. – To zupełna nowość. „Jubilaty” w tej firmie nigdy wcześniej nie były wypłacane. Pracownicy są zadowoleni, w tym i w przyszłym roku prawo do nagrody uzyska w sumie 55 osób – podkreśla Izabela Będkowska, przewodnicząca „Solidarności” w Bitron Poland. Jak zaznacza, zasady dotyczące wypłacania nagród jubileuszowych zostały wpisane do regulaminu wynagradzania.
Izabela Będkowska przypomina, że podobne porozumienie związkowcy podpisali z pracodawcą w zeszłym roku. Wówczas obok podwyżek płac udało im się wynegocjować dodatki stażowe.
Grammer Automotive Polska w Sosnowcu produkuje elementy z tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej. W spółce pracuje 280 osób.
ak
źródło foto:pixabay.com/CC0

Dodaj komentarz