Podwyżki i premie w starostwie

Od 100 zł do nawet 500 zł brutto wzrosły od listopada pensje pracowników Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Każdy z pracowników otrzyma też 400 zł brutto premii świątecznej. To efekt negocjacji pomiędzy starostą a związkowcami z międzyzakładowej organizacji Solidarności ze Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, która zrzesza również pracowników gliwickiego urzędu.

– Początkowo mieliśmy rozmawiać tylko na temat premii, ale ostatecznie udało nam się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Ludzie dostaną nie tylko premie świąteczne, ale również podwyżki – mówi Elżbieta Susek, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji Solidarności.

Podczas negocjacji związkowcy uzgodnili też ze starostą, że w 2016 roku w urzędzie funkcjonować będzie fundusz nagród uznaniowych. – Jego ostateczną wysokość poznamy po dokonaniu w starostwie bilansu rocznego – informuje przewodnicząca.

W Starostwie Powiatowym w Gliwicach pracuje blisko 150 osób.

bea
źródło foto:freeimages.com/marcin krawczyk