Podwyżki i pakiet w SM Górnik

O 100 zł brutto wzrosną pensje zasadnicze pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik w Jaworznie. Podwyżki obowiązują od 1 października i wypłacone im zostaną razem z wypłatą za ten miesiąc. O wzrost wynagrodzeń w zakładzie zabiegali związkowcy z zakładowej Solidarności.

Negocjacje w tej sprawie z zarządem spółdzielni związkowcy rozpoczęli jeszcze na początku roku. – To były ciężkie rozmowy. Pracodawca najpierw uzależniał wzrost płac od poprawy kondycji finansowej naszego zakładu, a później odwlekał wypłatę dodatkowych pieniędzy. Zgodnie z jego deklaracjami ludzie mieli je dostać w czerwcu. Jednak zanim doszło do podpisania porozumienia płacowego, to jeszcze kilkakrotnie negocjowaliśmy ostateczną wysokość podwyżki – mówi Jerzy Banaś, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Banaś przyznaje, że pracownicy na pewno oczekiwali na większy wzrost wynagrodzeń niż 100 zł brutto. Informuje jednak, że od maja z inicjatywy pracodawcy załoga objęta została gwarancjami pakietu medycznego. – Z tego tytułu co miesiąc pracodawca odprowadza składkę od każdego pracownika w wysokości 49 zł – dodaje przewodniczący.

W Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik w Jaworznie zatrudnionych jest ponad 150 pracowników.

bea
źródło foto:www.solidarnosc.mittal.net.pl