Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki i nagrody w Kolpremie

Od 52 zł brutto do 77 zł brutto wzrosną płace pracowników firmy Kolprem w Dąbrowie Górniczej, należącej do  ArcelorMittal Poland. Podwyżki to efekt porozumienia zawartego przez związki zawodowe i zarząd firmy.

77 zł brutto podwyżki otrzymają osoby, których płace zasadnicze są równe lub mniejsze niż 2200 zł brutto. O 52 zł więcej zarabiać będą pracownicy z zarobkami wyższymi niż niż 2200 zł brutto. Związkowcy z Solidarności podkreślają , że podczas negocjacji bardzo trudno było przekonać pracodawce do podwyżki płac w tym zakładzie, mimo osiąganych przez niego dobrych wyników finansowych. W rozmowach płacowych wskazywali na szczególne znaczenie Kolpremu dla ciągłości i jakości produkcji AMP. – Kolprem realizuje wszystkie przewozy kolejowe na nasze potrzeby. Transportuje m.in. materiały do produkcji i wyroby gotowe – informuje Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w AMP.  

Związkowcy przypomnieli również, że pracownicy Kolpremu zatrudnieni są w deficytowych na rynku pracy zawodach. – Takich fachowców mamy już coraz mniej, bo szkoły zawodowe kształcące kolejarzy zostały zlikwidowane. Ostrzegliśmy pracodawcę, że jeśli nie zadba o ich odpowiednie zarobki, to przejdą do konkurencji – podkreśla Majchrzak.

Prócz podwyżek związkowcy wynegocjowali dla pracowników Kolpremu dwie nagrody: roczną, za pracę w 2014 roku oraz uzupełniającą. Premia roczna wynosi 1000 zł brutto, a jej pierwsza rata trafiła do pracowników spółki w lipcu. Drugą otrzymają wraz z wypłatą za sierpień. Wkrótce razem z pensją za lipiec na ich konta wpłynie nagroda z tytułu z wyrównania od stycznia obecnej podwyżki.

Dąbrowska spółka Kolprem zatrudnia ponad 1100 pracowników.

bea
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.