Podwyżki i nagrody w Ficomirrors

Prawie 100 zł brutto podwyżki do płacy zasadniczej otrzymają wraz z wypłatą za kwiecień  pracownicy spółki Ficomirrors z Dąbrowy Górniczej. Do 10 marca każdemu z nich wypłacona zostanie nagroda z zysku za 2014 rok o wartości 1500 zł brutto. Podpisane 25 lutego porozumienie płacowe pomiędzy pracodawcą a związkowcami z Solidarności gwarantuje też załodze premię na święta Bożego Narodzenia w wysokości 1000 zł brutto.

– Same podwyżki nie są duże, ale za to wynegocjowaliśmy dwie porządne nagrody pieniężne. Nic dziwnego, że ludzie są bardzo zadowoleni. Myślę, że doceniają to, że każdego roku dzięki naszym staraniom ich zarobki rosną – mówi Aleksander Jacuniak, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w spółce Magneti Marelli w Sosnowcu, obejmującej zasięgiem swojego działania również pracowników Ficomirrors.

Przewodniczący informuje, że pracodawca zobowiązał się również do utrzymania w tym roku kart uprawniających pracowników do zakupu w sklepach artykułów spożywczych. Każda z nich zasilana będzie na kwotę 190 zł miesięcznie.

Dąbrowska spółka Ficomirrors zajmuje się produkcją lusterek samochodowych oraz zbiorników do spryskiwaczy. Zakład zatrudnia około 700 pracowników.

bg

źródło foto:ficomirrors.pl