Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżka w komendach SOK

Średnio o 125 zł brutto wzrosną płace zasadnicze pracowników Komend Regionalnych Straży Ochrony Kolei w całej Polsce. Podwyżki otrzymają 10 sierpnia wraz z wypłatą za lipiec. Takie gwarancje zawiera porozumienie zawarte pomiędzy przedstawicielami Komendy Głównej SOK w Warszawie a działającymi w firmie związkami zawodowymi. 
 
Zgodnie z zapisami porozumienia podwyżka nie może być niższa niż 100 zł brutto na pracownika. Jak informuje Leszek Samulski, szef Solidarności w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, wzrost płac strona związkowa negocjuje co roku z pracodawcą. Podkreśla, że w tym roku po raz pierwszy związkowcy wprowadzili do porozumienia płacowego zapis o minimalnej wysokości podwyżki. – W ubiegłych latach zdarzało się, że wyróżniający się pracownicy dostawali większe podwyżki, a pozostali mniejsze. Naszym zdaniem najlepsi pracownicy powinni być nagradzani finansowo, ale z funduszu premiowego – mówi Leszek Samulski.
 
W 16-u Komendach Regionalnych Straży Ochrony Kolei zatrudnionych jest ok. 3,5 tys. pracowników, z czego ponad 400 w województwie śląskim. SOK funkcjonuje w strukturach spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
 
bea
źródło foto:www.kgsok.pl/mulitmedia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.