Podwyżka premii i nagroda w PKM Jaworzno

Podwyżki stałej, comiesięcznej premii o 220 zł brutto oraz wypłata nagrody rocznej w wysokości 1400 zł brutto to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego, zawartego 18 maja pomiędzy zarządem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie a działającymi w spółce związkami zawodowymi.

Podwyżka premii obowiązuje o 1 maja. Nagroda roczna zostanie wypłacona załodze w dwóch ratach: 500 zł brutto w czerwcu i  900 zł brutto w grudniu. Jak zaznacza Marek Marcinów, przewodniczący Solidarności w jaworznickim PKM, łączna suma nagrody jest o 450 zł brutto wyższa niż rok wcześniej.

Jak informuje szef zakładowej Solidarności, podczas negocjacji związkowcy przede wszystkim zwracali uwagę na fakt, że stawki zasadnicze w jaworznickim PKM wciąż są niższe, niż w innych spółkach świadczących usługi komunikacyjne w ościennych miastach. Wskazali również na deficyt na rynku pracy kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej. – Pracodawca zgodził się z nami, że podwyżka premii i wyższa nagroda roczna to będzie  dobra zachęta dla pracowników, aby nie szukali pracy gdzie indziej i pozostali w naszej firmie – podkreśla Marek Marcinów.

Zapowiada też, że negocjacje z pracodawcą na temat wzrostu płac zasadniczych w spółce. związki zawodowe rozpoczną w III kwartale tego roku.

Jaworznicki PKM zatrudnia około 230 osób.

bea
źródło foto: commons.wikimedia.org/CC BY-SA 3.0