Solidar Śląsko Dąbrow

Płace w Realu

Organizacje zakładowe Solidarności w hipermarketach sieci Real w naszym regionie rozpoczynają rozmowy płacowe. – Chcemy, aby do końca czerwca we wszystkich sklepach, w których działa nasza organizacja, zostały podpisane odpowiednie porozumienia – mówi Grażyna Wyczyńska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w sieci Real w naszym regionie.

30 maja zostało podpisane porozumienie płacowe na szczeblu krajowym. – Zgodnie z zapisami tego dokumentu najniższa pensja w sklepach sieci wzrosła do 1420 zł brutto. To o 34 zł więcej niż krajowa pensja minimalna. Uzgodniliśmy także wzrost comiesięcznej premii frekwencyjnej z 270 zł do 300 zł brutto – informuje Grażyna Wyczyńska. – W porozumieniu z 30 maja określone zostały warunki minimum. W dokumencie udało nam się uzyskać zapis, że  dalsza część negocjacji płacowych odbędzie się już na poziomie poszczególnych marketów. Chodzi o to, że różne sklepy mają różne wyniki finansowe i właśnie od zysków danego marketu będzie uzależniony poziom wzrostu płac jego pracowników – podkreśla Wyczyńska.

MOZ NSZZ Solidarność w sieci Real zrzesza ok. 300 członków. Działa w hipermarketach w Czeladzi, w Sosnowcu, w Mysłowicach, w Bytomiu, w dąbrowskim CH Pogoria oraz w Tychach. Niedawno dołączyły do organizacji dwie nowopowstałe komisje zakładowe Solidarności  w markecie w Bytomiu i w markecie w Dąbrowie Górniczej przy ul Katowickiej.

Dodaj komentarz