Solidar Śląsko Dąbrow

Piotr Duda ponownie przewodniczącym NSZZ „Solidarność”

Piotr Duda został ponownie wybrany przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność. Podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w Spale na jego kandydaturę oddano 211 spośród 232 ważnych głosów. Nie miał kontrkandydata.

– Bardzo dziękuję za zaufanie i wybór. To dla mnie wielki zaszczyt Ale tak jak w pierwszej kadencji, tak i w tej, nie zamierzam zmniejszać tempa tylko tak samo, a nawet jeszcze mocniej działać na rzecz naszego kochanego związku zawodowego „Solidarność”. Tak jak zawsze Piotr Duda jest sobą. Moje drzwi są dla was otwarte, macie do mnie numer telefonu. Wracamy do roboty i do przodu – powiedział po wyborze na przewodniczącego Piotr Duda.

Piotr Duda jest szefem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” od 2010 roku. Obecna kadencja będzie jego czwartą na tym stanowisku. Wcześniej, w latach 2002-2010 był przewodniczącym śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”

Dwudniowy 31. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” rozpoczął się 19 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. W dalszej części obrad delegaci wybiorą skład Komisji Krajowej „S” na kadencję w latach 2023 – 2028.

Udział w KZD bierze 248 delegatów z całej Polski. 28 z nich reprezentuje Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ „Solidarność”. Krajowy Zjazd Delegatów (KZD) jest najwyższą władzą stanowiącą w NSZZ „Solidarność”.

oprac. łk
źródło foto: M.Żegliński