Solidar Śląsko Dąbrow

Pijawki i pokrzywy

Koszyk gwarantowanych świadczeń w postaci pijawek i pokrzyw wręczyli dzisiaj związkowcy minister zdrowia Ewie Kopacz. Około 1000 związkowców protestowało przed  siedzibą Ministerstwa Zdrowia przeciwko przeforsowanym w parlamencie przepisom dotyczącym przekształcenia zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego.

Związkowcy ostrzegają, że zmiany wprowadzone przez minister Kopacz dotkną najsłabszych i spowodują, że szpitale nie będą kierować się misją niesienia pomocy, lecz wyłącznie zyskiem.  – Jeżeli nam wszystko sprywatyzują, to będziemy leczyć pijawkami i kocią skórką – mówiła do protestujących przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność Maria Ochman. Dodała, że rządowe reformy mogą przyczynić się do wyzysku pracowników służby zdrowia i obniżyć jakość świadczeń zdrowotnych.

Wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz powiedział, że  związek musi za wszelką cenę bronić publicznej służby zdrowia. – Będziemy sprzeciwiać się prywatyzacji, bez względu na to w jak zakamuflowany sposób jest wprowadzana – zapowiedział.

W proteście uczestniczyli przedstawiciele Solidarności m.in. z  Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, Szczecina, Lublina, Radomia, Przemyśla, Siedlec i Częstochowy.

źródło: Dział Informacji KK
 

Dodaj komentarz