Solidar Śląsko Dąbrow

Pierwsze rozmowy bez rezultatu

Bez rezultatów zakończyło się pierwsze spotkanie zarządu Fiat Auto Poland z działającymi w spółce związkami zawodowymi. W piątek 7 grudnia władze FAP poinformowały o zamiarze zwolnienia 1500 pracowników.

– Zarząd nie przedstawił nam żadnych konkretnych propozycji, ani nawet wyników ekonomicznych spółki, które miałyby uzasadniać zwolnienia na tak ogromną skalę. W trakcie spotkania powtórzyliśmy nasze żądanie, aby wszelkie redukcje zatrudnienia były wprowadzane za pomocą programu dobrowolnych odejść, a nie zwolnień grupowych – powiedziała po spotkaniu Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w Fiat Auto Poland.  Jak informuje przewodnicząca, kolejna runda negocjacji ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia.

Procedura zwolnień grupowych w tyskiej fabryce Fiata miałby się rozpocząć w styczniu 2012 roku i trwać trzy miesiące. W tym czasie zatrudnienie w fabryce ma zostać ograniczone o 1500 osób. Zarząd spółki argumentuje decyzję o cięciach m.in. spadkami produkcji, złą koniunkturą na rynku motoryzacyjnym oraz planowaną reorganizacją firmy.
 

Dodaj komentarz