Pakiet medyczny dla pracowników CHSPWiK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od 1 listopada w Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji zacznie obowiązywać pakiet medyczny dla załogi. O wprowadzenie takiego pakietu wystapili do zarządu firmy związkowcy z zakładowej Solidarności.

Jak podkreślają reprezentanci związku, pracodawca bez problemów zgodził się na objęcie pracowników bezpłatnymi świadczeniami medycznymi. Wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki aneksowi do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, który został wypracowany podczas rozmów pracodawcy ze stroną związkową. Aneks przewiduje, że osoby przyjmowane do pracy będą otrzymywać dodatki motywacyjne w stałej kwocie, a nie, jak to było dotychczas, uzależnione od średniej krajowej. – Dzięki temu udało się zaoszczędzić środki, które pracodawca przeznaczy na opłacanie pracownikom miesięcznej składki na pakiet medyczny – wyjaśnia Eugeniusz Szerszeń, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Związkowcy wspólnie z pracodawcą zdecydowali o wyborze najbardziej optymalnej oferty pakietu medycznego. – Pakiet gwarantuje m.in. nieograniczone wizyty u wszystkich lekarzy specjalistów oraz  badania i zabiegi medyczne – informuje przewodniczący.

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zatrudnia ponad 300 pracowników.

bg
źródło foto:chspwik.pl/piotrbanaszek