Otrzymali tylko część pensji za styczeń

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej otrzymali tylko cząstkowe pensje za styczeń. 15 lutego organizacje związkowe zwróciły się do dyrekcji placówki z żądaniem natychmiastowego podania przyczyn zaistniałej sytuacji. Związkowcy wystąpili jednocześnie do władz miasta z wnioskiem o zwołanie w trybie pilnym, we wtorek 16 lutego rady społecznej szpitala.

– Dziś kontakt z dyrektorem szpitala i z główną księgową szpitala w ogóle nie był możliwy. Nie było ich w pracy, nie odbierali telefonów. W tej sytuacji liczymy na interwencję ze strony wiceprezydent miasta, która kieruje radą społeczną – powiedziała Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w dąbrowskim szpitalu. Zaznaczyła, że ze względu na zmianowy system pracy w szpitalu na razie brak jest szczegółowych danych na temat wysokości wypłat za styczeń dla poszczególnych lekarzy. – Ci, z którymi rozmawialiśmy, informowali, że na konta wpłynęło im niewiele ponad 1000 zł – mówi przewodnicząca.

W Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej pracuje ponad 100 lekarzy.

bg
źródło foto:pixabay.com