Solidar Śląsko Dąbrow

Ostatnie pożegnanie Kornela Morawieckiego

5 października śp. Marszałek Senior Kornel Morawiecki spoczął na Wojskowym Cmentarzu na warszawskich Powązkach. – Twoje czyny, dobro i wszystko, co nam zostawiłeś, jest silniejsze od śmierci. Ziarno, które zasiałeś, wydało wielki plon – powiedział podczas pogrzebu syn zmarłego, Mateusz Morawiecki, premier RP. – Nie umarłeś cały. Wielkie dzieła, przez to, że dotyczą każdego najmniejszego człowieka, mogą przetrwać ponad czasem – dodał. 
 
Msza święta pogrzebowa, której przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, została odprawiona w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Uczestniczyli w niej m.in. rodzina i bliscy, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, premier Czech Andrej Babiš, a także Marszałkowie Sejmu i Senatu, członkowie Rady Ministrów, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska, a także delegacje NSZZ „Solidarność” z całej Polski 
 
W piątek odbyła się ceremonia wystawienia trumny z ciałem śp. Kornela Morawieckiego w Sali Kolumnowej Sejmu. W ciągu dnia przy trumnie pełniona była warta honorowa, a wieczorem uroczysty kondukt pogrzebowy z udziałem rodziny oraz najważniejszych osób w państwie przeszedł do Katedry Polowej. 
 
Śp. Kornel Morawiecki był założycielem i legendarnym przywódcą „Solidarności Walczącej”, Marszałkiem Seniorem Sejmu VIII kadencji oraz kawalerem Orderu Orła Białego.
 
źródło premier.gov.pl
 

Dodaj komentarz