Organizacja Solidarności w ID Logistic w Będzinie

Poprawa warunków pracy i płacy oraz uregulowanie zasad zatrudniania w firmie pracowników tymczasowych – to priorytety organizacji związkowej NSZZ Solidarność, która powstała w firmie ID Logistic w Będzinie. – Będziemy dążyć do tego, aby nasze zarobki były porównywalne do tych w innych firmach magazynowych. Zamierzamy również negocjować przywrócenie premii, którą pracodawca zastąpił nagrodą naliczaną na zasadach mniej korzystnych dla pracowników – mówi Danuta Zwoźniak, przewodnicząca komisji zakładowej Solidarności w ID Logistic.

Kolejną sprawą, która zdaniem związkowców wymaga uregulowania, jest korzystanie firmy z usług agencji pracy. – Chcielibyśmy, aby pracownicy zewnętrzni stanowili w naszej firmie uzgodniony z pracodawcą odsetek całej załogi. Pracownicy agencyjni powinni być zatrudniani naprawdę do pracy dorywczej, np. w okresie przedświątecznym, gdy obroty są znacznie wyższe – mówi przewodnicząca. Podkreśla, że skuteczność działań organizacji związkowej zależy od liczby jej członków. – Dlatego zachęcamy wszystkich pracowników do zapisywania się do Solidarności. Im będzie nas więcej, tym silniejsza będzie nasza pozycja w negocjacjach z pracodawcą – zaznacza Danuta Zwoźniak.

Spółka ID Logistics w Będzinie to część francuskiego koncernu z branży logistycznej. Zajmuje się m.in. magazynowaniem towarów dla sieci handlowych. Zakład zatrudnia ponad 300 pracowników.

łk