Solidar Śląsko Dąbrow

Nie przehandluj pierwszej gwiazdki

W sobotę 21 grudnia odbędzie się kolejna edycja kampanii „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”. –  Będziemy apelować do klientów centrów handlowych, aby w Wigilię nie robili zakupów po godz. 14.00 – mówi Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności. 

Akcja ulotkowa zostanie przeprowadzona w ośmiu miastach: w Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Poznaniu, Bielsku-Białej, Białymstoku oraz w Krakowie. – Będziemy rozdawać ulotki z dołączonym opłatkiem. Naszą kampanię prowadzimy od ponad 10 lat i jej efekty są bardzo widoczne. Udało nam się dotrzeć z naszym apelem zarówno do świadomości klientów, jak i do świadomości zarządów znacznej części sieci handlowych – mówi Bujara. 

Jak informuje szef handlowej Solidarności, w tym roku większość sieci zamknie swoje sklepy 24 grudnia o godzinie 14.00, markety Real i Carrefour będą otwarte do 15.00, a Auchan do 16.00. – To, że market zamyka się o 16.00, nie oznacza, że jego pracownicy mogą od razu wyjść do domu. Muszą jeszcze posprzątać swoje stanowiska pracy i lady, zapełnić chłodnie, uporządkować towary na półkach itd. Z pracy wyjdą dopiero ok. godziny 18.00, a to oznacza że do wigilijnego stołu zasiądą z rodzinami dopiero późnym wieczorem – zaznacza przewodniczący.

Dodaj komentarz