Nie będzie zwolnień w chorzowskim Alstomie

W spółce Alstom Konstal w Chorzowie nie będzie zwolnień, miejsca pracy zostaną utrzymane, a pracownicy nie stracą na wynagrodzeniach – to najważniejsze zapisy porozumienia podpisanego z pracodawcą przez organizacje związkowe działające w firmie.

– Po blisko dwóch miesiącach bardzo trudnych negocjacji udało nam się podpisać porozumienie gwarantujące pracownikom pracę w okresie obniżonej produkcji i zabezpieczające wysokość ich wynagrodzeń – mówi Karol Pluszczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności. Możliwe będzie przenoszenie pracowników między stanowiskami, ale po uprzednich konsultacjach przedstawicieli zarządu ze związkami zawodowymi. – Raz w tygodniu będziemy się spotykać i rozmawiać na ten temat – dodaje przewodniczący zakładowej Solidarności.

Jednocześnie uzgodniono, że wynagrodzenia pracowników Alstom Konstal wzrosną o 100 zł brutto. Wyższe wynagrodzenia zostaną naliczone pracownikom już za czerwiec, natomiast za kwiecień i maj załoga otrzyma jednorazowe wyrównanie w wysokości 200 zł brutto.

Alstom Konstal w Chorzowie zatrudnia blisko 750 pracowników. Spółka produkuje tabor szynowy: tramwaje, wagony metra oraz pociągi. Należy do francuskiej grupy Alstom.

aga
źródło foto:commons.wikimedia.org/Aktron