Solidar Śląsko Dąbrow

Negocjacje płacowe w Yazaki

Organizacje związkowe działające w spółce Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie domagają się podwyżek płac dla wszystkich pracowników firmy. Związkowcy chcą, by wysokość wynagrodzeń była uzależniona od stażu pracy i poziomu stawek zasadniczych. 15 grudnia strona związkowa przedstawiła pracodawcy swoje propozycje. Kolejne rozmowy zaplanowane zostały na 8 stycznia.

Zdaniem Katarzyny Grabowskiej, przewodniczącej Solidarności w Yazaki Automotive Products Poland rozwiązania przygotowane przez związek są wyważone. Związkowcy proponują, by pracownicy z dłuższym stażem – powyżej 4 lat, których stawki zasadnicze wynoszą co najmniej 1850 zł brutto, dostali podwyżkę w wysokości 250 zł brutto. – To dotyczy aż 984 osób, czyli większości spośród półtora tysiąca pracowników produkcyjnych – informuje Katarzyna Grabowska.

Związkowcy przygotowali też propozycje dla pracowników z krótszym stażem. Osoby, które pracują w firmie krócej niż rok dostały ok. 170 zł podwyżki, do dwóch lat od 200 do 220 zł, a od dwóch do czterech lat od 270 do 300 zł.

Grabowska podkreśla, że podwyżki stawek zasadniczych nie zostaną uzależnione od absencji chorobowej. – Chcemy, żeby wszyscy pracownicy dostali podwyżki, niezależnie do tego, czy w aktualnie są na urlopach macierzyńskich, wychowawczych lub zwolnieniach lekarskich – zaznacza przewodnicząca.

Przedmiotem negocjacji jest także wysokość premii zadaniowej i dyspozycyjnej. Związkowcy domagają się, by premia zadaniowa wzrosła ze 100 do 400 zł.

Yazaki Automotive Products Poland to firma działająca w branży motoryzacyjnej, zajmuje się produkcją samochodowych układów elektrycznych.

aga

foto:flickr.com/Arek Olek

 

 

Dodaj komentarz