Negocjacje płacowe w JSW Koks

4 grudnia w JSW Koks S.A odbyły się wstępne rozmowy zarządu spółki i zakładowych organizacji związkowych dotyczące wzrostu wynagrodzeń w 2019 roku. Strona związkowa domaga się podwyższenia płac zasadniczych wszystkich pracowników spółki o 10 proc. – Przedstawiliśmy pracodawcy postulaty i jesteśmy gotowi do negocjacji – mówi Zenon Fiuk, przewodniczący Solidarności w JSW Koks.

30 listopada reprezentanci organizacji związkowych działających w spółce skierowali do pracodawcy pismo, w którym oprócz kwestii wzrostu płac przedstawili postulaty dotyczące wprowadzenia miesięcznej premii wynoszącej 600 zł brutto dla każdego pracownika oraz ustalenia wysokości dodatku z okazji Dnia Koksownika na poziomie 1000 zł brutto.

Strona związkowa domaga się także zwiększenia odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w 2019 roku o kwotę 1400 zł brutto na pracownika. Kolejne postulaty dotyczą podniesienia dodatku wigilijnego do kwoty 1000 zł brutto oraz wprowadzenie minimalnej płacy zasadniczej w wysokości 3 tys. zł brutto dla nowo przyjmowanych pracowników.

JSW Koks S.A. powstała w wyniku połączenia Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze” S.A. oraz Koksowni Przyjaźń S.A. Spółka jest jednym z największych producentów i eksporterów koksu i produktów węglopochodnych. Obejmuje oddziały w Dąbrowie Górniczej i w Radlinie. W ramach JSW Koks S.A. działają koksownie: Przyjaźń, Radlin oraz Jadwiga.

aga