Solidar Śląsko Dąbrow

Nasza cierpliwość się kończy

20 czerwca Komisja Krajowa NSZZ Solidarność przyjęła stanowisko, w którym wezwała rząd i parlamentarzystów do zintensyfikowania działań nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
 
Kwestia wprowadzenia niedziel wolnych od pracy w handlu była jednym z tematów posiedzenia KK, w którym wzięła udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podczas dyskusji przewodniczący Solidarności Piotr Duda przypomniał, że przed wyborami parlamentarnymi PiS obiecywało ograniczenie handlu w niedziele. – Członkowie Solidarności to świadomi wyborcy, którzy dokładnie przyglądają się działaniom rządu – podkreślił. Do tej kwestii przewodniczący związku odniósł się także kilka dni wcześniej w programie „Gość Wiadomości” w TVP, zaznaczając, że Solidarność nie zgodzi się na rozwiązania pośrednie i domaga się wprowadzenia zasad przewidzianych w obywatelskim projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który został złożony w Sejmie w zeszłym roku. – Nasza cierpliwość też się kończy – powiedział Piotr Duda.
 
Pierwsze czytanie projektu ustawy, pod którym podpisało się ponad pół miliona Polaków, odbyło się w Sejmie w październiku ubiegłego roku. Od tego momentu zorganizowane zostało tylko jedno posiedzenie sejmowej komisji poświęcone projektowi.  W stanowisku KK zaznaczono, że Solidarność nie odstąpi od rozwiązań zawartych w projekcie. Podkreślono także, że przeciwnicy ograniczenia handlu w niedziele, głównie zagraniczne sieci handlowe, prowadzą kampanię informacyjną, której celem jest zdyskredytowanie propozycji zawartych w projekcie. Kampania ta oparta jest na manipulacjach i nieprawdziwych informacjach. – Każdy miesiąc zwłoki w pracach nad wdrożeniem ustawy to okazja do kolejnych propagandowych ataków – czytamy w stanowisku KK. 
 
Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność podkreśla, obywatele, którzy podpisali się pod projektem ustawy liczą na to, że w życie wejdą takie rozwiązania, jakie w tym dokumencie zostały zapisane. – Propozycje dotyczące wprowadzenia dwóch wolnych niedziel w miesiącu, czy ograniczenia handlu w te dni do godz. 13.00 lub14.00, wypaczają założenia projektu – mówi Alfred Bujara. 
 
aga
źródło foto:solidarnosc.org.pl
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *