Solidar Śląsko Dąbrow

Nagrody za brak absencji chorobowych

Po 400 zł brutto w formie jednorazowej nagrody otrzymają wraz z wypłatą za styczeń pracownicy spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie, którzy w ubiegłym roku nie korzystali ze zwolnień chorobowych. Związkowcom z Solidarności udało się przekonać pracodawcę, że za brak absencji chorobowych pracownikom firmy należy się finansowa gratyfikacja. Rozmowy na ten temat trwały od grudnia 2013 roku. Jak szacują związkowcy, blisko połowa załogi nie korzystała w ubiegłym roku ze zwolnień lekarskich. 

– Argumentowaliśmy, że należy doceniać ludzi, którzy przepracowali w ciągu roku wszystkie dniówki robocze. Jesteśmy przekonani, że jednorazowa nagroda z tego tytułu nie tylko ich dowartościuje, ale będzie też procentować niższą absencją chorobową wśród załogi w kolejnych latach – mówi Krzysztof Masłowski, szef Solidarności w spółce Plastic  Omnium Auto Exteriors.

W Plastic Omnium Auto Exteriors zatrudnionych jest 360 pracowników. Średnia płaca wynosi od 1,7 tys. zł do 2,1 tys. zł brutto. Właścicielem zakładu produkującego m.in. zderzaki samochodowe jest francuska spółka Plastic Omnium. 

Dodaj komentarz