Nagrody z okazji Dnia Energetyka w EDF

Po 400 zł brutto nagrody z okazji obchodzonego 14 sierpnia Dnia Energetyka otrzymają pracownicy oddziału EDF Polska w Rybniku. Dodatkowo każdy z nich dostanie bon towarowy o wartości średnio 500 zł z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Wysokość nagrody branżowej negocjowana jest zawsze na początku roku pomiędzy pracodawcą a stroną związkową. – Zwykle przy okazji uzgadniania obowiązującego w danym roku wskaźnika wzrostu wynagrodzeń negocjujemy też  kwoty świątecznych premii i nagrodę na Dzień Energetyka – informuje Tadeusz Kukiełka, przewodniczący Solidarności w rybnickim oddziale EDF Polska. Podkreśla też, że w tym roku zakładowa Solidarność oczekiwała, że w rozmowach płacowych uda się przekonać zarząd EDF do zwiększenia wartości bonusu z okazji święta branżowego. –  Ludzie też na pewno spodziewali się więcej, bo wysokość tej nagrody nie zmienia się już od kilku lat. Niestety w tym roku z różnych względów nie udało się wynegocjować wyższej nagrody z okazji Dnia Energetyka. Mamy nadzieję, że uda się pozytywnie rozwiązać tę kwestię podczas rozmów na temat wskaźnika wynagrodzeń w 2016 roku – dodaje przewodniczący.

Rybnicki oddział EDF Polska (d. Elektrownia Rybnik) zatrudnia blisko 550 pracowników.

bg
źródło foto:commons.wikimedia.org