Nagrody w PEC w Gliwicach

1000 zł brutto nagrody z okazji obchodzonego w maju Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej otrzyma każdy zatrudniony w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gliwicach. Zostanie ona wypłacona wraz z pensją za maj. O okolicznościową nagrodę zawnioskowały do pracodawcy dwa działające w zakładzie związki zawodowe: Solidarność i Krajowy Związek Zawodowy Ciepłowników.

Związkowcy podkreślają, że w tym roku nagroda jest o 200 zł brutto wyższa niż rok wcześniej. – Pracodawca sam zaproponował wyższą sumę, co bardzo ucieszyło wszystkich pracowników. To świadczy, że zarząd spółki docenia swoją załogę – mówi Bożena Datkun, przewodnicząca zakładowej Solidarności. Dodaje, że  29 kwietnia związki zawodowe rozpoczną rozmowy z pracodawcą w sprawie podwyżki płac w 2016 roku. – Liczymy na to, że pensje naszych pracowników znowu pójdą w górę. Podwyżki zwykle negocjujemy na wiosnę, ale wypłacane są dopiero jesienią, po zakończeniu roku rozliczeniowego w spółce – wyjaśnia przewodnicząca.

Gliwicki PEC zatrudnia ponad 240 pracowników. Firma produkuje i dystrybuuje energię i ciepłą wodę dla miasta Gliwice.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0