Solidar Śląsko Dąbrow

Nagrody świąteczne w Denso

1700 zł brutto – tyle będzie wynosiła w tym roku nagroda świąteczna w Denso Thermal Systems w Tychach. – To ponad trzy razy więcej niż w zeszłym roku – mówi Mateusz Gruźla szef Solidarności w Denso.

Nagrody pracownicy tyskiego zakładu otrzymają 10 grudnia wraz z wynagrodzeniem za listopad. – Ta kwota przed Świętami Bożego Narodzenia na pewno przyda się każdemu pracownikowi. To spory sukces, bo w ubiegłym roku dostaliśmy tylko 500 zł brutto i to dopiero w styczniu, po tym, jak zagroziliśmy strajkiem – podkreśla przewodniczący.

Dodaje, że pracownicy Denso nie muszą się też martwić o pracę w przyszłym roku. – Na początku 2013 roku udało nam się wynegocjować gwarancję zatrudnienia dla wszystkich pracowników oraz przyjęcie do Denso osób, które wcześniej pracowały w naszej firmie za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Podczas spotkania ze związkami zawodowymi, które odbyło się trzeciego grudnia, pracodawca zobowiązał się do utrzymania stanu zatrudnienia również w 2014 roku – zaznacza Mateusz Gruźla.

Denso Thermal Systems produkuje nagrzewnicę i deski rozdzielcze do wszystkich samochodów produkowanych w  Fiat Auto Poland oraz nagrzewnice dla fabryki Fiata w Serbii. Spółka zatrudnia niespełna 500 osób.

Dodaj komentarz