Nagrody, premie i paczki w DPS w Orzeszu

Średnio po 1000 zł brutto otrzymali na świąteczne wydatki pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu. Pieniądze otrzymali w dwóch ratach: w listopadzie i na początku grudnia. Najpierw nagrodę po 400 zł brutto dla każdego z nich ufundowała dyrekcja ośrodka z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Drugą ratę średnio po 600 zł brutto otrzymali na Święta Bożego Narodzenia z  Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Związkowcy z zakładowej Solidarności informują, że środki na okolicznościową nagrodę pracodawca wygospodarowuje zawsze na początku roku przy zatwierdzaniu preliminarza wydatków DPS. Rolą strony związkowej jest zaakceptowanie jej wysokości. – W tym roku przed świętami ludziom wpadła do kieszeni całkiem ładna suma, średnio po 1000 zł brutto. Wysokość świadczenia z funduszu socjalnego zależała od poziomu ich zarobków. Wiadomo, że najwyższe świadczenie dostali ci, którzy zarabiają najmniej – podkreśla Zbigniew Spendel, przewodniczący zakładowej Solidarności. Dodaje, że dyrekcja DPS sfinansowała również paczki dla dzieci pracowników. – Wartość paczek także zależy od ich dochodów. Ale wydana kwota na każde dziecko to ponad 100 zł netto –  informuje przewodniczący.

W Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu pracuje ponad 70 osób.

bea
źródło foto:pixabay.com