Solidar Śląsko Dąbrow

Nagrody i podwyżki w Orlen Południe

Do końca czerwca wszyscy pracownicy zakładów Orlen Południe w Trzebini i Jedliczach oraz spółek-córek otrzymają nagrodę z okazji Dnia Chemika. Wysokość dla poszczególnych pracowników naliczana jest z dwóch składników – to 5 proc. ich płacy zasadniczej w poprzednim roku i 25 proc. średniej płacy w spółce za ostatnie cztery miesiące. – Taki sposób naliczania nagrody jest sprawiedliwy. Pracownicy o dużych dochodach dostają nieco mniejszą nagrodę, a bonus dla pracowników z najniższymi stawkami jest wyższy – podkreśla Zbigniew Mente, przewodniczący Solidarności w Orlen Południe

Jak dodaje przewodniczący, dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy kierownictwem spółki a zakładową Solidarności od kwietnia wzrosły płace w firmie o 125 zł netto.

W zakładach Orlen Południe S.A. w Trzebini i Jedliczach oraz w spółkach zależnych zatrudnionych jest ponad 800 pracowników. Przedsiębiorstwo produkuje m.n. biopaliwa, biokomponenty, rozpuszczalniki oraz parafiny. Spółka jest też głównym operatorem logistycznym Grupy Kapitałowej Orlen w południowej Polsce.

bg
źródło foto:commons.wikimedia.org/Paweł Pawłowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.