Solidar Śląsko Dąbrow

Nagroda za nadgodziny w Denso

Pracownicy spółki Denso w Tychach wraz z wypłatą za lipiec otrzymali jednorazową nagrodę za nadgodziny przepracowane w okresie od stycznia do czerwca.  – Za każdą nadgodzinę pracownicy otrzymali 5,75 zł brutto – informuje Mateusz Gruźla z Solidarności w Denso. Zaznacza, że większość ma przepracowane mniej niż 200 dodatkowych godzin i otrzymali w sumie ok. 1150 zł brutto. – Na rękę  to nieco ponad 800 zł. Te pieniądze pozwolą ludziom na podreperowanie domowych budżetów, tym bardziej że w Denso, podobnie jak w fabryce Fiata, nie było w tym roku żadnych podwyżek – dodaje Mateusz Gruźla.

Jednorazowa nagroda za nadgodziny wynegocjowana została przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ Solidarność Fiat Auto Poland, która zrzesza Solidarność z Denso. Podpisane porozumienie zwiększyło także limit nadgodzin do przepracowania w ciągu roku do 400.

Spółka Denso jest częścią japońskiego koncernu – dostawcy  zaawansowanych technologii, systemów i komponentów dla największych producentów samochodów na świecie. Tyska firma produkuje deski rozdzielcze do wszystkich modeli Fiata powstających w tyskiej fabryce oraz nagrzewnice do wybranych modeli Fiata. Zakład zatrudnia ok. 500 osób.

ak

 

Dodaj komentarz