Nagroda świąteczna w tyskiej fabryce

Pracownicy spółki MA Polska w Tychach z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzymali nagrodę wynoszącą 2,1 tys. zł brutto. Świąteczny bonus gwarantują im zapisy Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Stanowią one, że premia w MA Polska nie może być niższa od nagrody wypłaconej w tyskim Fiacie.

Grzegorz Duda, przewodniczący zakładowej „Solidarności” podkreśla, że dzięki takim zapisom ZUZP, przedmiotem negocjacji strony związkowej i pracodawcy nie jest sam fakt przyznania pracownikom premii świątecznej, a jedynie jej wysokość. – Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania. Nie musimy się obawiać, że premia nie zostanie pracownikom wypłacona. W tym roku wynegocjowaliśmy nagrodę świąteczną o 100 zł  wyższą od tej, którą otrzymali pracownicy Fiata – podkreśla Grzegorz Duda.

MA Polska zatrudnia 2 tys. osób. Firma przez wiele lat działała pod nazwą Delfo Polska. Spółka powstała w 1998 roku w wyniku przekształcenia Wydziału Obróbek Różnych i Tłoczni, wchodzącego w skład fabryki Fiata w Tychach. W zakładzie produkowane są elementy do samochodów, a najważniejszym ich odbiorcą jest Fiat.

aga
źródło foto:pixabay.com/CC0