Solidar Śląsko Dąbrow

Nagroda świąteczna w Adient Seating Poland

25 proc. wynagrodzenia zasadniczego – taką nagrodę z okazji Świąt Bożego narodzenia otrzymali pracownicy spółki Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich. Pieniądze zostały wypłacone przez pracodawcę na wniosek zakładowych organizacji związkowych.
 
Jak poinformował Grzegorz Śpiewak, przewodniczący „Solidarności” w firmie, nagroda świąteczna wypłynęła na konta pracowników 4 grudnia razem z wypłatą za listopad. Pracownicy otrzymali od 650 do 1000 zł brutto. – Zwracając się do zarządu firmy o wypłatę tej nagrody, przede wszystkim chcieliśmy, żeby pracodawca zrekompensował brak podwyżek w tym roku – mówi szef zakładowej „S”. Zaznacza, że w poprzednich latach wynagrodzenia w spółce rosły od 1 października. Jednak w tym roku, ze względu na Covid-19, rozmowy płacowe nie zostały jeszcze zakończone. Związkowcy liczą, że porozumienie dotyczące wzrostu płac uda się podpisać na początku 2021 roku. 
 
Grzegorz Śpiewak zaznacza, że nagroda świąteczna to także rekompensata za wysiłek podczas pandemii. – W pewnym momencie zakażonych lub przebywających na kwarantannie było nawet 100 pracowników, których pozostali musieli zastąpić – dodaje przewodniczący.
 
Zakład produkuje stelaże do siedzeń samochodowych. Zatrudnia blisko 1,4 tys. pracowników.
 
ak
 

Dodaj komentarz