Solidar Śląsko Dąbrow

Na razie bez porozumienia

Czwartkowe rozmowy przedstawicieli związków zawodowych i zarządu Przewozów Regionalnych nie zakończyły się porozumieniem. Kolejne negocjacje odbędą się 24 sierpnia. W tym dniu planowano początek 48-godzinnego strajku, ale przedstawiciele związków w geście dobrej woli postanowili przesunąć termin ewentualnego wznowienia akcji na 26 sierpnia.

Podczas czwartkowych rozmów, które odbywały się w Sejmie związki zawodowe przedstawiły swoje oczekiwania dotyczące zarówno postulatów płacowych, jak i tych, związanych z przyszłością Przewozów Regionalnych.

Związki zawodowe działające w PR domagają się 280 zł podwyżki od czerwca. Zarząd spółki proponuje jedynie 120 zł od sierpnia. Kolejarze ze Śląskiego Zakładu PR walczą też o miejsca pracy dla 147 koleżanek i kolegów, którzy przed dwoma tygodniami otrzymali wypowiedzenia z pracy w ramach zwolnień grupowych.

Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. Codziennie w całym kraju z usług spółki korzysta ok. 300 tys. osób. W przeprowadzonym w lipcu referendum 98,1 proc. pracowników przy frekwencji przekraczającej 70 proc. opowiedziało się za strajkiem.

 

Dodaj komentarz