Solidar Śląsko Dąbrow

Msze święte dla protestujących górników

W kopalniach Kompanii Węglowej, w których trwa podziemny protest, odprawione zostaną niedzielne msze święte dla górników. Łącznie w 4 zakładach, które w rządowym programie restrukturyzacji górnictwa zostały wytypowane do likwidacji,  pod ziemią przebywa ok. 2 tys. protestujących. 
 
W kopalni Bobrek-Centrum Ruch Bobrek o godz. 10.00 rozpoczną się dwie msze święte. Jedno nabożeństwo zostanie odprawione na powierzchni, drugie pod ziemią, gdzie prowadzony jest protest. Na Ruchu Centrum msza święta dla górników rozpoczęła się o godzinie 7.00.
 
W kopalni Brzeszcze msza święta rozpocznie się o godz. 12.00 w cechowni kopalni. Również o godz. 12.00 odprawione zostanie nabożeństwo przed budynkiem dyrekcji kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej.  
 
Msza święta w kopalni Sośnica-Makoszowy Ruch Makoszowy rozpoczęła się o godz. 8.00. O godz. 9.30 w gliwickiej dzielnicy Sośnica spod apteki przy ul. Sikorskiego 45 wyruszy przemarsz mieszkańców miasta i rodzin protestujących górników przed bramę główną kopalni. Tam o godz. 10.00 przeprowadzona zostanie pikieta w obronie zakładu. O godz. 11.00 w cechowni Ruchu Sośnica rozpocznie się nabożeństwo. 
 
łk
źródło foto: wikimedia.org/Tomasz Górny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.