Solidar Śląsko Dąbrow

Msza w rocznicę katastrofy

Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkich członków NSZZ Solidarność do udziału we mszy św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Nabożeństwo odprawione zostanie w Katedrze na Wawelu dokładnie w pierwszą rocznicę katastrofy – 10 kwietnia o godz 10.00. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz ma nadzieję na liczny udział członków naszego związku w tej wyjątkowej mszy.

To będzie główny punkt obchodów rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Członkowie NSZZ Solidarność wezmą też udział w wielu lokalnych uroczystościach.

W dzisiejszym spotkaniu z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w Krakowie ze strony związku uczestniczyli przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda, jego zastępca Bogdan Biś i oraz szef Regionu Małopolska Wojciech Grzeszek. Rozmawiano również o udziale członków „S” w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Jana Pawła II, które 1 maja odbędą się w Rzymie. Z pielgrzymką do stolicy Włoch wybierają się tysiące członków NSZZ Solidarność.

Dodaj komentarz