Solidar Śląsko Dąbrow

Mobilne Biuro sprawdziło się

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakończył realizację wakacyjnego programu pod nazwą Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”. Przez ostatnie trzy miesiące eksperci katowickiego Funduszu odwiedzili ponad 100 gmin znajdujących się na terenie województwa śląskiego, udzielając ich mieszkańcom porad, odpowiadając na pytania dotyczące termomodernizacji i pomagając w wypełnianiu wniosków o dotacje na inwestycje objęte tym programem.
 
Specjalny bus uruchomiony w tym celu przez WFOŚiGW w Katowicach przejechał w sumie 8 tys. kilometrów. Początkowo projekt miał być realizowany w lipcu i w sierpniu, ale ze względu na duże zainteresowanie zdecydowano o wydłużeniu tego terminu do końca września. – Nasi eksperci udzielili 3236 porad i przyjęli 326 wniosków o dofinansowanie. To bardzo dobry wynik. Poza tym dobrze rozpropagowaliśmy program „Czyste Powietrze”. Nie wykluczam, że powtórzymy tę akcję w następne wakacje – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
 
Wart przeszło 103 mld zł Program „Czyste Powietrze” jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych i będzie realizowany do 2029 roku. Wnioski można składać w siedzibie Funduszu oraz drogą elektroniczną. Żeby to zrobić, wystarczy wejść na stronę www.gov.pl i znaleźć zakładkę Skorzystaj z programu „Czyste Powietrze”
 
ak
źródło foto:WFOŚiGW Katowice

 
 
 

Dodaj komentarz