Solidar Śląsko Dąbrow

Milion złotych na walkę ze skutkami koronawirusa

1 mln zł przekał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Środki zostaną przeznaczone na zagospodarowanie zużytych ubrań ochronnych używanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi
 
Jak podkreśla Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach, wsparcie obejmuje zbiórkę, zbiórkę, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych o właściwościach zakaźnych. – To trudny czas dla nas wszystkich. Służba zdrowia, która walczy z pandemią koronawirusa, sama musi być teraz szczególnie chroniona – mówi.
 
Pieniądze otrzymają te placówki medyczne, w których zorganizowano oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne. Są to m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach i Szpital Rejonowy w Raciborzu, które otrzymały po 250 tys. zł, a także Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu i  Szpital Powiatowy w Zawierciu, którym przekazano wsparcie po 100 tys. zł. 
 
Akcja pomocy szpitalom zakaźnym została zorganizowana pod patronatem resortu klimatu. W sumie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej przekażą na ten cel przeszło 3,2 mln zł.
 
aga
źródło foto: pixabay.com/CC0
 
 
 

Dodaj komentarz